Welcome

Welcome to your Shop

This Onlineshop was created with Gambio Shopsoftware.

This text can be edited at Content Manager -> Index in the backend.

This text can be edited at Content Manager -> Elements -> Homepage -> Free Content 1 in the backend.

Our advice

Vannamei Shrimps 41/50 HLSO - Asian Choice - 700 g
TOP
11,95 EUR
17,07 EUR per kg
Austernsoße Squeeze Flasche - Lee Kum Kee - 490 g
TOP
3,50 EUR
7,14 EUR per kg
Salmon Chips Wasabi Flavour - Zen Zen - 70 g
TOP
4,00 EUR
57,14 EUR per kg
Chilli-Knoblauch Öl Paste - Seahorse - 227 g
TOP
4,40 EUR
19,38 EUR per kg
Salmon Chips Original - Zen Zen - 70 g
TOP
4,00 EUR
57,14 EUR per kg
Jasmin Rice Long Grain - Royal Thai - 4,5 kg
TOP
14,95 EUR
3,32 EUR per kg
Jasmin Rice Long Grain - Royal Thai - 20 kg
TOP
49,95 EUR
2,50 EUR per kg
Jasmine Rice - Royal Tiger Gold - 18 kg
TOP
35,00 EUR
1,94 EUR per kg
Kao Soi Seasoning Mix - Lobo - 50 g
TOP
1,00 EUR
20,00 EUR per kg
Fish Sauce - Red Boat - 500 ml
TOP
14,95 EUR
29,90 EUR per l
Fiery Hot Dried Shrimp Chilli Oil - Lee Kum Kee - 205 g
TOP
-15%
RRP 5,35 EUR
Only 4,50 EUR
21,95 EUR per kg
Salmon Chips Black Truffles - Zen Zen - 70 g
TOP
4,00 EUR
57,14 EUR per kg

Specials

This text can be edited at Content Manager -> Elements -> Homepage -> Free Content 2 in the backend.

Fiery Hot Dried Shrimp Chilli Oil - Lee Kum Kee - 205 g
TOP
-15%
RRP 5,35 EUR
Only 4,50 EUR
21,95 EUR per kg
Instant Noodles Shrimps - Omachi - 79 g
NEW
RRP 0,90 EUR
Only 16,95 EUR
214,56 EUR per kg
Pickled Garlic - Thai Dancer - 454 g
-23%
RRP 4,55 EUR
Only 3,50 EUR
12,37 EUR per kg
Korean Yuzu Tea - T Best - 1 kg
-21%
RRP 9,50 EUR
Only 7,50 EUR
7,50 EUR per kg
Fruit Chips Mix - Minh Phat - 200 g
-23%
RRP 2,60 EUR
Only 2,00 EUR
10,00 EUR per kg
Fish Sauce Three Crabs - Viet Huong - 682 ml
-14%
RRP 9,95 EUR
Only 8,50 EUR
12,46 EUR per l
Eingel. Senfkohl  - Pigeon - 300 g
-12%
RRP 1,55 EUR
Only 1,35 EUR
5,40 EUR per kg
Mala Red oil Chili Sauce - Lee Kum Kee - 205 g
-18%
RRP 5,50 EUR
Only 4,50 EUR
21,95 EUR per kg
Kaong Sugar Palm - Monika - 340 g
NEW
-25%
RRP 3,95 EUR
Only 2,95 EUR
8,68 EUR per kg
Yentafosauce - Thai Dancer - 454 g
-20%
RRP 2,50 EUR
Only 2,00 EUR
4,41 EUR per kg
Sweet Potato Noodles - Sempio Foods - 450 g
-29%
RRP 4,95 EUR
Only 3,50 EUR
7,78 EUR per kg
Japanese Mayonnaise - Kewpie - 450 g
-18%
RRP 8,55 EUR
Only 6,95 EUR
15,44 EUR per kg
Nata De Coco - Monika - 340 g
-24%
RRP 2,25 EUR
Only 1,70 EUR
5,00 EUR per kg
Jackfrucht Chips Mit Say Kho - Minh Phat - 200 g
-25%
RRP 3,75 EUR
Only 2,80 EUR
14,00 EUR per kg
Heart of Palm - Thai Dancer - 454 g
-21%
RRP 3,20 EUR
Only 2,50 EUR
11,01 EUR per kg
Coconut Sport in Heavy Syrup - Monika - 340 g
NEW
-25%
RRP 4,80 EUR
Only 3,60 EUR
18,00 EUR per kg

This text can be edited at Content Manager -> Elements -> Homepage -> Free Content 3 in the backend.

New product

getr. Seetang dried Wakame - Chung Jung One - 50 g
NEW
3,70 EUR
74,00 EUR per kg
Sauce for Sweet-Sour-Ribs - Lee Kum Kee - 80 g
NEW
1,50 EUR
18,75 EUR per kg
lemongras cut - Golden Turtle - 250 g
NEW
1,60 EUR
6,40 EUR per kg
Instant Wok Noodles mit Onion and Garlic Flavour - ACECOOK - 76 g
NEW
1,95 EUR
25,66 EUR per kg
Premium Light Soy Sauce - Lee Kum Kee - 500 ml
NEW
2,95 EUR
5,90 EUR per l
Inst. Pho Bo Bowl Reisbandnudel Rindfl - ACECOOK - 70 g
NEW
1,75 EUR
25,00 EUR per kg
Instant Noodles Kim Chi Ramen - Nong Shim - 120 g
NEW
1,45 EUR
12,08 EUR per kg
Soup Base for Tom Yum Soup - Lee Kum Kee - 80 g
NEW
1,50 EUR
18,75 EUR per kg
Instant Noodles with roasted Black Bean Sauce Cha Jang Myun - Nong Shim - 140 g
NEW
1,70 EUR
12,14 EUR per kg
Instant Noodles Shin Ramyun Black - Nong Shim - 130 g
NEW
2,45 EUR
18,85 EUR per kg
Annatto Samen - Gia Bao - 100 g
NEW
2,50 EUR
25,00 EUR per kg
Instant Noodles Soon Veggie - Nong Shim - 112 g
NEW
1,60 EUR
14,29 EUR per kg
instant noodles chicken special - Indomie - 75 g
NEW
0,70 EUR
9,33 EUR per kg
Lemongrass whole - Golden Turtle - 250 g
NEW
1,80 EUR
7,20 EUR per kg
Supreme Light Soy Sauce - Lee Kum Kee - 500 ml
NEW
4,25 EUR
8,50 EUR per l
Instant Rice Noodles Chicken Flavour - ACECOOK - 76 g
NEW
1,95 EUR
25,66 EUR per kg
Coconut Sport in Heavy Syrup - Monika - 340 g
NEW
-25%
RRP 4,80 EUR
Only 3,60 EUR
18,00 EUR per kg
Kaong Sugar Palm - Monika - 340 g
NEW
-25%
RRP 3,95 EUR
Only 2,95 EUR
8,68 EUR per kg
Instant Noodles Shrimps - Omachi - 79 g
NEW
RRP 0,90 EUR
Only 16,95 EUR
214,56 EUR per kg
Seetang Snack Tempura Spicy - Seleco - 40 g
NEW
2,25 EUR
56,25 EUR per kg